| Volume i | 9203.79 cm³ |
| Drivers count i | 3 (42 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (362 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 40 Hz (29 others) |
| Has A Passive Radiator i | ✔ (328 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 99 dB |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✔ (117 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |