| Volume i | 16894.87 cm³ |
| Drivers count i | 5 (15 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (362 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 45 Hz (20 others) |
| Audio output power i | 5 x 25W |
| Operating power consumption i | 80W |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |