| Drivers count i | 2 (302 others) |
| Driver Unit Size i | 57 mm (9 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (362 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 60 Hz (46 others) |
| Audio output power i | 2 x 15W (21 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 80 dB (69 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (119 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |