| Volume i | 11618 cm³ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (18 others) |
| Lowest frequency i | 55 Hz (15 others) |
| Audio output power i | 4 x 15W (5 others) |
| Number of microphones i | 1 (278 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 80 dB (69 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (537 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (119 others) |