| Volume i | 16777.24 cm³ |
| Drivers count i | 6 (16 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (40 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Water resistance i | None (169 others) |
| Travel bag is included i | ✖ |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Built in subwoofer size i | 143 mm |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 45 Hz (20 others) |
| Audio output power i | 4 x 40W (1 other) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 5.4 (26 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✖ |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has an aux input i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has ldac i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Supports pairing for stereo sound i | ✔ (142 others) |