| Volume i | 13941.36 cm³ |
| Drivers count i | 1 (120 others) |
| Driver Unit Size i | 80 mm (4 others) |
| Water resistance i | None (169 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (362 others) |
| Has a subwoofer i | ✖ |
| Highest frequency i | 27000 Hz (1 other) |
| Lowest frequency i | 52 Hz (3 others) |
| Audio output power i | 1 x 30W (5 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |