| Drivers count i | 1 (120 others) |
| Driver Unit Size i | 6.5 mm |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (63 others) |
| Water resistance i | None (169 others) |
| Has stereo speakers i | ✖ |
| Has a subwoofer i | ✖ |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 48 Hz (2 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |