| Volume i | 10698.95 cm³ |
| Drivers count i | 2 (302 others) |
| Driver Unit Size i | 52 mm (18 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✖ |
| Water resistance i | None (169 others) |
| Travel bag is included i | ✖ |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (46 others) |
| Audio output power i | 2 x 30W (16 others) |
| Has A Passive Radiator i | ✔ (328 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 6 (2 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✖ |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has ldac i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Supports pairing for stereo sound i | ✖ |
| Has A Display i | ✔ (3 others) |