| Volume i | 8147.2 cm³ |
| Drivers count i | 2 (302 others) |
| Driver Unit Size i | 89 mm (3 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Water resistance i | None (169 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 70 Hz (19 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✔ (117 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |