| Volume i | 1128 cm³ |
| Drivers count i | 4 (65 others) |
| Driver Unit Size i | 38.1 mm (6 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (63 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (48 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 60 Hz (46 others) |
| Number of microphones i | 1 (278 others) |
| Has wireless charging i | ✔ (104 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✔ (117 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |