| Drivers count i | 2 (302 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 90 Hz (9 others) |
| Audio output power i | 2 x 12W (4 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 90 dB (10 others) |
| Battery Power i | 5200 mAh (17 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (448 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (537 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |