| Lan ports i | 1 (14 others) |
| Wan ports i | 1 (254 others) |
| Has outdoor capability i | ✖ |
| Release date i | 2 years ago03/05/2023 (1 other) |
| Warranty period i | 1 years (78 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac) (4 others) |
| Wi fi bands i | Dual-band (194 others) |
| Wi fi speed i | 2400 Mb/s (12 others) |
| CPU Speed i | 2 x 1 GHz (8 others) |
| RAM i | 0.51GB (42 others) |
| Has an external memory slot i | ✖ |
| Internal Storage i | 0.13GB (23 others) |
| Has a built in network firewall i | ✔ (280 others) |
| Wi fi security protocols i | WPA3 (117 others) |
| Has mac address filtering i | ✔ (264 others) |
| Has a network services filter i | ✔ (197 others) |