| Lan ports i | 1 (14 others) |
| Wan ports i | 1 (254 others) |
| Has outdoor capability i | ✖ |
| Release date i | 5 years ago10/05/2020 |
| Warranty period i | 1 years (78 others) |
| Weight i | 340 g (2 others) |
| Volume i | 774.22 cm³ |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (54 others) |
| Wi fi bands i | Dual-band (194 others) |
| RAM i | 0.51GB (42 others) |
| Has an external memory slot i | ✖ |
| Has dns relay i | ✔ (143 others) |
| Internal Storage i | 4GB (8 others) |
| Has a built in network firewall i | ✔ (280 others) |
| Has dos protection i | ✖ |
| Wi fi security protocols i | WPA3 (117 others) |
| Has mac address filtering i | ✔ (264 others) |
| Has l2tp passthrough i | ✖ |
| Has ipsec passthrough i | ✖ |
| Has spi intrusion protection i | ✖ |
| Has a url filter i | ✖ |
| Has a network services filter i | ✖ |