| Lan ports i | 2 (13 others) |
| Wan ports i | 2 (24 others) |
| Release date i | 5 years ago09/25/2020 (1 other) |
| Warranty period i | 1 years (78 others) |
| Volume i | 592.01 cm³ |
| Wi fi version i | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (80 others) |
| Wi fi bands i | Dual-band (194 others) |
| Wi fi speed i | 900 Mb/s (5 others) |
| CPU Speed i | 4 x 1.2 GHz (1 other) |
| RAM i | 0.51GB (42 others) |
| Internal Storage i | 4GB (8 others) |
| Has a built in network firewall i | ✔ (280 others) |
| Wi fi security protocols i | WPA3 (117 others) |