| Lamp life i | 20000 h (111 others) |
| Width i | 129.5 mm |
| Ansi lumens i | 200 lumens (2 others) |
| Output resolution i | 720p (11 others) |
| Maximum projection size i | 120" (65 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (303 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (8 others) |
| USB Ports i | 1 (196 others) |
| Internal Storage i | 16GB (1 other) |
| Has a touch screen i | ✔ |
| RAM i | 2GB (1 other) |