| Width i | 291 mm |
| Height i | 126 mm |
| Ansi lumens i | 800 lumens (7 others) |
| Output resolution i | 1080p (192 others) |
| Has motorized focus i | ✔ (199 others) |
| Maximum projection size i | 200" (58 others) |
| Has motorized zoom i | ✖ |
| HDMI Ports i | 2 (220 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (273 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (303 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (42 others) |
| USB Ports i | 2 (185 others) |
| Has a vga connector i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 5 (45 others) |