| Has laser light source i | ✖ |
| Release date i | 2 months ago11/28/2025 |
| Width i | 280 mm (3 others) |
| Height i | 109.5 mm |
| Ansi lumens i | 1400 lumens (1 other) |
| Output resolution i | 4K (203 others) |
| Maximum projection size i | 200" (58 others) |
| HDMI Ports i | 1 (174 others) |
| Has airplay i | ✔ (184 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (273 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (303 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (42 others) |
| USB Ports i | 1 (196 others) |
| Has chromecast built in i | ✔ (181 others) |
| Has a vga connector i | ✖ |