| Has laser light source i | ✔ (204 others) |
| Width i | 152 mm |
| Height i | 330 mm |
| Ansi lumens i | 2200 lumens (15 others) |
| Output resolution i | 4K (203 others) |
| Response time i | 35 ms (2 others) |
| Has motorized focus i | ✔ (199 others) |
| Displays 3d with glasses i | ✔ (187 others) |
| Maximum projection size i | 150" (67 others) |
| HDMI Ports i | 2 (220 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (273 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (303 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (44 others) |
| USB Ports i | 2 (185 others) |
| Has chromecast built in i | ✔ (181 others) |
| Has a vga connector i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 5 (45 others) |