| Lamp life i | 20000 h (111 others) |
| Has laser light source i | ✖ |
| Lamp life (eco mode) i | 30000 h (99 others) |
| Width i | 210 mm (7 others) |
| Height i | 180 mm (2 others) |
| Ansi lumens i | 2000 lumens (16 others) |
| Output resolution i | 4K (203 others) |
| Response time i | 4.2 ms (15 others) |
| Has motorized focus i | ✔ (199 others) |
| Displays 3d with glasses i | ✔ (187 others) |
| Maximum projection size i | 150" (67 others) |
| Has motorized zoom i | ✖ |
| Has a vga connector i | ✖ |