| Lamp life i | 20000 h (111 others) |
| Has laser light source i | ✔ (204 others) |
| Audible noise (eco) i | 29 dB (18 others) |
| Lamp life (eco mode) i | 30000 h (99 others) |
| Width i | 304 mm |
| Output resolution i | 4K (203 others) |
| Maximum projection size i | 100" (32 others) |
| HDMI Ports i | 1 (174 others) |
| Has bluetooth i | ✖ |
| Supports wi fi i | ✔ (303 others) |
| USB Ports i | 1 (196 others) |
| Has chromecast built in i | ✔ (181 others) |
| Has a vga connector i | ✖ |