| Value i | MediaTek Dimensity 7100 |
| Value i | HiSilicon Kirin 9030 |
| Value i | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 |
| Value i | HiSilicon Kirin 8030 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Value i | MediaTek Dimensity 7360 |
| Value i | MediaTek Dimensity 9500 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | blog |
| Value i | Search |
| Value i | blog |
| Value i | 5G |
| Value i | > |
| Value i | 5G |
| Value i | Semiconductor size |
| Value i | Semiconductor size |
| Value i | Xring |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | APPLY FILTERS |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 12 x 3.8 GHz |
| Value i | 12 threads |
| Value i | 5G support |
| Value i | 12 x 3.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 12 x 3.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 12 x 3.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 4.6 GHz & 6 x 3.62 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 12 x 3.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 4.32 GHz & 6 x 3.53 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 10 x 3.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 2.98 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 4.21 GHz & 3 x 3.5 GHz & 4 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.25 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 3.8 GHz & 6 x 3.32 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.4 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 3.4 GHz & 2 x 1.89 GHz & 2 x 1.8 GHz & 2 x 3.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.4 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.73 GHz & 4 x 3.3 GHz & 3 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 4.26 GHz & 4 x 2.51 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 4.26 GHz & 4 x 2.51 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.63 GHz & 4 x 3.3 GHz & 3 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.74 GHz & 5 x 2.36 GHz & 2 x 1.8 GHz & 1 x 3.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.9 GHz & 3 x 2.59 GHz & 4 x 1.96 GHz & 1 x 3.11 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.2 GHz & 4 x 2.8 GHz & 3 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.9 GHz & 3 x 2.6 GHz & 4 x 2 GHz & 1 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 3 x 3.15 GHz & 2 x 2.96 GHz & 2 x 2.26 GHz & 1 x 3.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.35 GHz & 3 x 3.2 GHz & 4 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.8 GHz & 3 x 2.6 GHz & 4 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3 GHz & 3 x 2.5 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.25 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2.15 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3 GHz & 4 x 2.8 GHz & 3 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.35 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 3 x 3.01 GHz & 2 x 2.8 GHz & 2 x 2.02 GHz & 1 x 3.21 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.2 GHz & 3 x 2.75 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.8 GHz & 4 x 2.4 GHz & 3 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 3.89 GHz & 4 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 3.46 GHz & 4 x 2.02 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 3.78 GHz & 4 x 2.02 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.25 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2.15 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.8 GHz & 3 x 2.52 GHz & 4 x 1.82 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.4 GHz & 5 x 2.85 GHz & 2 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.3 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 3 GHz & 4 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.91 GHz & 3 x 2.49 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.7 GHz & 3 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.3 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.35 GHz & 3 x 3.2 GHz & 4 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 1.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.5 GHz & 6 x 2.15 GHz & 4 x 1.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.5 GHz & 4 x 2.05 GHz & 3 x 1.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.84 GHz & 3 x 2.42 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.75 GHz & 4 x 2.27 GHz & 8 x 1.72 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.85 GHz & 2 x 2.35 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.1 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3 GHz & 3 x 2.42 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.5 GHz & 3 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.85 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 1.95 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.4 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.91 GHz & 4 x 2.37 GHz & 4 x 1.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.8 GHz & 2 x 2.25 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.22 GHz & 3 x 2 GHz & 4 x 1.84 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.75 GHz & 4 x 2.27 GHz & 8 x 1.72 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.7 GHz & 4 x 2.4 GHz & 3 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.2 GHz & 3 x 2.42 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.05 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.2 GHz & 3 x 2.85 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.35 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.2 GHz & 6 x 1.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.5 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.1 GHz & 3 x 3 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.63 GHz & 3 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.4 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.4 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.9 GHz & 3 x 2.6 GHz & 4 x 1.95 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.75 GHz & 4 x 2.05 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.75 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.84 GHz & 3 x 2.42 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 3.2 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 4.05 GHz & 4 x 2.42 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.6 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.3 GHz & 3 x 2.2 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.6 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.5 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.5 GHz & 3 x 2.2 GHz & 4 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.6 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.5 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.84 GHz & 3 x 2.42 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 2 x 2.6 GHz & 6 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.63 GHz & 3 x 3.4 GHz & 4 x 3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.6 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.7 GHz & 3 x 2.2 GHz & 4 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.75 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 3.1 GHz & 3 x 2.6 GHz & 4 x 1.92 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.36 GHz & 3 x 2.22 GHz & 4 x 1.84 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 1 x 2.9 GHz & 3 x 2.8 GHz & 4 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 2.5 GHz & 4 x 2 GHz |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| Value i | Samsung Exynos 1380 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Value i | Qualcomm Snapdragon 685 4G |
| Value i | Compare everything |
| Value i | Cookies |
| Value i | Partnerships |
| Value i | Glossary |
| Value i | Partnerships |
| Value i | Cookies |
| Value i | Editorial guidelines |
| Value i | Cookies |