| Release date i | 2 years ago02/16/2023 |
| Gpu name i | Mali G610 MP4 (1 other) |
| GPU Clock Speed i | 850 MHz (24 others) |
| Semiconductor size i | 4 nm (59 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.8 GHz & 6 x 2 GHz (1 other) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |
| Geekbench 6 Result (single) i | 1187 |
| Geekbench 6 Result (multi) i | 2643 |