| Connection i | XLR (26 others) |
| Lowest mic frequency i | 50 Hz (31 others) |
| Sound pressure level i | 135dB (3 others) |
| Highest mic frequency i | 18000 Hz (18 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Impedance i | 325 Ohms |
| Has A Connector For A 6.35 Mm Audio Jack i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✖ |
| Has led sound level indicator i | ✖ |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Has an integrated touchpad i | ✖ |
| Volume i | 423.94 cm³ |
| Weight i | 387 g |