| Connection i | USB (146 others) |
| Lowest mic frequency i | 50 Hz (31 others) |
| Highest mic frequency i | 17000 Hz (2 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has A Connector For A 6.35 Mm Audio Jack i | ✖ |
| Shock mount included i | ✔ (106 others) |
| Pop filter included i | ✔ (112 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (141 others) |
| Has led sound level indicator i | ✔ (43 others) |
| Cable length i | 2 m (24 others) |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Has an integrated touchpad i | ✖ |
| Volume i | 350 cm³ |
| Weight i | 600 g (4 others) |