| Connection i | USB (146 others) |
| Lowest mic frequency i | 40 Hz (7 others) |
| Highest mic frequency i | 20000 Hz (104 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 85dB (1 other) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Connector For A 6.35 Mm Audio Jack i | ✖ |
| Shock mount included i | ✖ |
| Pop filter included i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (141 others) |
| Has led sound level indicator i | ✖ |
| Has an integrated touchpad i | ✖ |
| Volume i | 3825 cm³ |
| Weight i | 540 g (3 others) |