| Connection i | USB (146 others) |
| Lowest mic frequency i | 20 Hz (92 others) |
| Highest mic frequency i | 20000 Hz (104 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has A Connector For A 6.35 Mm Audio Jack i | ✖ |
| Pop filter included i | ✔ (112 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (141 others) |
| Has led sound level indicator i | ✖ |
| Cable length i | 2.5 m (4 others) |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Has an integrated touchpad i | ✔ (9 others) |
| Volume i | 5891.2 cm³ |
| Weight i | 495 g (1 other) |
| Warranty period i | 3 years |