| Connection i | XLR (26 others) |
| Lowest mic frequency i | 20 Hz (92 others) |
| Sound pressure level i | 127dB (2 others) |
| Highest mic frequency i | 20000 Hz (104 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has A Connector For A 6.35 Mm Audio Jack i | ✖ |
| Shock mount included i | ✔ (106 others) |
| Pop filter included i | ✔ (112 others) |
| Control panel placed on a device i | ✖ |
| Has led sound level indicator i | ✖ |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Has an integrated touchpad i | ✖ |
| Volume i | 364.5 cm³ |
| Weight i | 450 g (1 other) |