| Has stereo speakers i | ✖ |
| Release date i | 2021 (3 others) |
| Has an open back design i | ✖ |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (12 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (8 others) |
| Driver Unit Size i | 10 mm (2 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✖ |
| Number of microphones i | 1 (47 others) |
| Has a removable microphone i | ✖ |
| Battery Life i | 6.5 hours (3 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (73 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (49 others) |
| Battery Power i | 85 mAh (1 other) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (71 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (7 others) |
| Has usb type c i | ✖ |
| Maximum bluetooth range i | 10 m (47 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✖ |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✖ |
| Supports wi fi i | ✖ |