Sony MDR-IF245RK features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, is 54g lighter. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-IF245RK is 50g lighter. The WH-ULT900N is 55g lighter, and the WH-1000XM3 is 55g lighter.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 200 g (5 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Lowest frequency i | 10 Hz (70 others) |
| Highest frequency i | 24000 Hz (13 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has a battery level indicator i | ✖ |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✖ |