Sony DR-BTN200/BLK features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, is 97g lighter. Compared to the WH-1000XM5, the DR-BTN200/BLK is 93g lighter. The WH-ULT900N is 98g lighter, and the WH-1000XM3 is 98g lighter.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 157 g |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (256 others) |
| Driver Unit Size i | 30 mm (20 others) |
| Sound pressure level i | 100.5 dB/mW |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 3 (5 others) |