OneOdio Pro-50 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 280 g (6 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | None (332 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 40000 Hz (106 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (40 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (191 others) |
| Sound pressure level i | 110 dB/mW (32 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✖ |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |