Noise Two features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 187.5 g |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Ingress protection (ip) rating i | IPX5 (10 others) |
| Water resistance i | Water resistant (23 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✖ |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (256 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Battery Life i | 50 hours (33 others) |
| Charge time i | 2 hours (112 others) |
| Has usb type c i | ✔ (277 others) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Connectivity i | Wireless & wired (186 others) |
| Bluetooth Version i | 5.3 (65 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx i | ✖ |
| Has ldac i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |