JVC HA-NCX78 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Earbud (1 other) |
| Weight i | 37 g |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 18 Hz (12 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Impedance i | 36 Ohms (6 others) |
| Sound pressure level i | 105 dB/mW (33 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |