Beyerdynamic T1 (2016) features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 440 g |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 5 Hz (58 others) |
| Highest frequency i | 50000 Hz (14 others) |
| Impedance i | 600 Ohms (1 other) |
| Sound pressure level i | 126 dB/mW |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |