Belkin SoundForm Mini (Wireless / Case) features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 136.08 g (2 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | Water resistant (23 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Is designed for kids i | ✔ (9 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has an open back design i | ✖ |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Sound pressure level i | 85 dB/mW (7 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✖ |
| Battery Life i | 30 hours (42 others) |
| Has usb type c i | ✔ (277 others) |
| Has a battery level indicator i | ✖ |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx i | ✖ |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has bluetooth le audio i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |