| Weight i | 215 g (1 other) |
| Volume i | 190.31 cm³ |
| Width i | 118 mm (1 other) |
| Thickness i | 9.6 mm (1 other) |
| Height i | 168 mm |
| Screen Size i | 6" (51 others) |
| Is self lit i | ✖ |
| Has an e paper display i | ✔ (112 others) |
| Has a touch screen i | ✔ (112 others) |
| Resolution i | 800 x 600 px (7 others) |
| Internal Storage i | 2GB (21 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (56 others) |
| RAM i | 0.13GB (7 others) |
| Has bluetooth i | ✖ |
| Has a search browser i | ✖ |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (120 others) |