| Weight i | 155 g (5 others) |
| Volume i | 120.64 cm³ |
| Width i | 104 mm |
| Thickness i | 8 mm (11 others) |
| Height i | 145 mm |
| Screen Size i | 5" (1 other) |
| Is self lit i | ✖ |
| Has an e paper display i | ✔ (112 others) |
| Has a touch screen i | ✔ (112 others) |
| Resolution i | 800 x 600 px (7 others) |
| Number of screen shades i | 16 (71 others) |
| Internal Storage i | 2GB (21 others) |
| Has an external memory slot i | ✖ |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Has bluetooth i | ✖ |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (120 others) |