| Value i | Intel Xeon 6962P |
| Value i | Intel Xeon 6966P-C |
| Value i | Intel Xeon 6732P |
| Value i | Intel Xeon 6978P |
| Value i | Intel Xeon 6774P |
| Value i | Intel Xeon 6776P |
| Value i | AMD Epyc 4585PX |
| Value i | AMD Epyc 4565P |
| Value i | AMD Epyc 4545P |
| Value i | AMD Epyc 4345P |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | points |
| Value i | blog |
| Value i | Search |
| Value i | blog |
| Value i | Top 10 |
| Value i | > |
| Value i | Thermal Design Power (TDP) |
| Value i | Thermal Design Power (TDP) |
| Value i | PLN • zł |
| Value i | 12,430+ € |
| Value i | 12,430+ € |
| Value i | PLN • zł |
| Value i | Intel |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | Show more |
| Value i | NX bit |
| Value i | Show more |
| Value i | APPLY FILTERS |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 192 x 2.25 GHz |
| Value i | 3 nm |
| Value i | 384 threads |
| Value i | 192 x 2.25 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 128 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 120 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 160 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 72 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 56 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 128 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 128 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 144 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 120 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 3.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 3.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 86 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 72 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.55 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 80 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 60 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 6 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 72 x 3.15 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 2.8 GHz |
| Value i | €920 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 72 x 1.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 128 x 2.25 GHz |
| Value i | €8,133 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 3.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 3.65 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 4 x 3.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 36 x 2.2 GHz |
| Value i | €5,764 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 86 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 6 x 3.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 44 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 3.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 20 x 2.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 3.85 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 28 x 2.5 GHz |
| Value i | €3,596 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 56 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.1 GHz |
| Value i | €2,299 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 4.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 4.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 3.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 3.15 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 112 x 2.2 GHz |
| Value i | €6,322 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 3.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 60 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 2.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 144 x 2.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 144 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 3.25 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 44 x 2.7 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.75 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 64 x 3.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 3.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 36 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 60 x 1.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 56 x 2 GHz |
| Value i | €9,184 |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 48 x 2.1 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 3.55 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.8 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 12 x 3.5 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 96 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 32 x 2.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 36 x 3.4 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 2.6 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 52 x 2 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 24 x 3 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 8 x 2.9 GHz |
| Value i | Add to comparison |
| Value i | 16 x 3.6 GHz |
| Value i | €4,517 |
| Value i | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Value i | Intel Xeon E-2434 |
| Value i | Intel Xeon E5-2697A v4 |
| Value i | Intel Xeon E5-2697A v4 |
| Value i | Intel Xeon Silver 4110 |
| Value i | Intel Xeon E5-2680 v4 |
| Value i | Intel Xeon E5-2680 v4 |
| Value i | Intel Xeon 6980P |
| Value i | Intel Xeon Gold 6544Y |
| Value i | Compare everything |
| Value i | Cookies |
| Value i | Partnerships |
| Value i | Glossary |
| Value i | Partnerships |
| Value i | Cookies |
| Value i | Editorial guidelines |
| Value i | Cookies |