| Frame material i | Aluminum (96 others) |
| Weight i | 27 kg (2 others) |
| Has front suspension i | ✔ (87 others) |
| Has rear suspension i | ✖ |
| Has an in frame battery i | ✔ (115 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Has internal cable routing i | ✔ (121 others) |
| Battery size i | 504 Wh (5 others) |
| Has Regenerative Braking i | ✔ (24 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (108 others) |
| Maximum distance per charge i | 120 km (6 others) |
| Braking system i | Hydraulic disc brakes (118 others) |
| Maximum torque i | 65 Nm (5 others) |
| Has an eco mode i | ✔ (103 others) |
| Motor power i | 250W (52 others) |