| Frame material i | Aluminum (96 others) |
| Weight i | 23 kg (3 others) |
| Has front suspension i | ✔ (87 others) |
| Has rear suspension i | ✖ |
| Has an in frame battery i | ✔ (115 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Has internal cable routing i | ✔ (121 others) |
| Battery size i | 700 Wh |
| Charge time i | 4 hours (19 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Braking system i | Hydraulic disc brakes (118 others) |
| Maximum torque i | 68 Nm (4 others) |
| Has a turbo mode i | ✔ (93 others) |
| Has an eco mode i | ✔ (103 others) |
| Motor power i | 700W (1 other) |
| Is a multi gear bike i | ✔ (118 others) |
| Is a single gear bike i | ✔ (13 others) |