| Frame material i | Carbon fiber (35 others) |
| Weight i | 23 kg (3 others) |
| Has front suspension i | ✔ (87 others) |
| Has rear suspension i | ✔ (58 others) |
| Has an in frame battery i | ✔ (115 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Has internal cable routing i | ✔ (121 others) |
| Is designed for kids i | ✖ |
| Battery size i | 630 Wh (3 others) |
| Has Regenerative Braking i | ✔ (24 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (108 others) |
| Maximum distance per charge i | 130 km (6 others) |
| Braking system i | Hydraulic disc brakes (118 others) |
| Maximum torque i | 90 Nm (8 others) |
| Has a turbo mode i | ✔ (93 others) |
| Has an eco mode i | ✔ (103 others) |
| Motor power i | 600W (11 others) |
| Is a multi gear bike i | ✔ (118 others) |
| Is a single gear bike i | ✖ |