| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (51 others) |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (91 others) |
| Maximum Flight Time i | 26 min (2 others) |
| Maximum Flight Speed i | 16 m/s (16 others) |
| Return to home (rth) i | ✔ (99 others) |
| Maximum iso i | 3200 ISO (17 others) |
| Field of view i | 94° (1 other) |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Battery Power i | 5100 mAh |
| Has a removable battery i | ✔ (112 others) |