| Type i | Pen display (93 others) |
| Volume i | 4274.45 cm³ |
| Screen Size i | 19" (1 other) |
| Resolution i | 768 x 1360 px |
| Pen pressure levels i | 2048 (2 others) |
| Has Tilt Sensitivity i | ✔ (134 others) |
| Operating power consumption i | 36W |
| Has a rechargeable battery i | ✔ |
| Usb version i | 1.1 |
| Working area (active surface area) i | 9 x 16.1" |