| Type i | Laptop (272 others) |
| Has Integrated Graphics i | ✔ (785 others) |
| Release date i | 2 years ago10/31/2023 (5 others) |
| Semiconductor size i | 3 nm (76 others) |
| Number of transistors i | 92000 million (1 other) |
| Supports 64 bit i | ✔ (22 others) |
| CPU Speed i | 10 x 3.7 GHz & 4 x 3.4 GHz |
| Cpu threads i | 14 threads (27 others) |
| Supported displays i | 4 (361 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 300 GB/s |
| Ddr memory version i | 5 (466 others) |
| Maximum memory amount i | 128GB (262 others) |
| Supports ecc memory i | ✖ |