| Type i | Fully automatic (49 others) |
| Coffee type i | Beans (59 others) |
| Volume i | 54720 cm³ |
| Operating power consumption i | 1450W (8 others) |
| Doesn’t Use Proprietary Capsules i | ✔ (57 others) |
| Dump box capacity i | 20 (4 others) |
| Weight i | 12.3 kg (1 other) |
| Release date i | 4 years ago12/13/2021 |
| Has A Pressure Gauge i | ✖ |
| Has A 58mm Portafilter i | ✖ |
| Has A Steam Wand i | ✔ (78 others) |
| Has An Integrated Grinder i | ✔ (90 others) |
| Uses e61 group head i | ✖ |
| Bean hopper capacity i | 280 g (2 others) |
| Has A Display i | ✔ (84 others) |
| Has Cup Warmer i | ✖ |
| Has A Rotary Vane Pump i | ✖ |
| Has A Removable Water Tank i | ✔ (102 others) |
| Water Tank Is Transparent i | ✔ (67 others) |
| Has Integrated Filter i | ✔ (91 others) |
| Has Direct Water Connection i | ✖ |
| Can dispense hot water i | ✔ (62 others) |
| Water tank capacity i | 2.4 l (6 others) |
| Has Sleep Mode i | ✔ (82 others) |
| Has Cleaning Alert i | ✔ (74 others) |
| Indicates When Drip Tray Is Full i | ✔ (73 others) |
| Automatic Coffee Circuit Rinse i | ✔ (65 others) |
| Automatic Milk Circuit Cleaning i | ✔ (58 others) |
| Uses e61 brew group i | ✖ |