| Type i | Manual/Semi-automatic (8 others) |
| Coffee type i | Ground (16 others) |
| Volume i | 78975 cm³ (1 other) |
| Operating power consumption i | 1615W |
| Doesn’t Use Proprietary Capsules i | ✔ (57 others) |
| Weight i | 25 kg |
| Thickness i | 450 mm (1 other) |
| Has A Pressure Gauge i | ✔ (19 others) |
| Has A 58mm Portafilter i | ✖ |
| Has A Steam Wand i | ✔ (78 others) |
| Has A Commercial Steam Wand i | ✔ (28 others) |
| Has An Integrated Grinder i | ✖ |
| Uses e61 group head i | ✖ |
| Has A Display i | ✔ (84 others) |
| Has Cup Warmer i | ✔ (57 others) |
| Has pid controller i | ✔ (26 others) |
| Has A Removable Water Tank i | ✖ |
| Water Tank Is Transparent i | ✖ |
| Has Integrated Filter i | ✔ (91 others) |
| Has Direct Water Connection i | ✔ (7 others) |
| Can dispense hot water i | ✔ (62 others) |
| Water tank capacity i | 1.5 l (11 others) |
| Has Sleep Mode i | ✖ |
| Has Cleaning Alert i | ✖ |
| Indicates When Drip Tray Is Full i | ✖ |
| Prevents Overheating i | ✖ |
| Automatic Coffee Circuit Rinse i | ✖ |
| Automatic Milk Circuit Cleaning i | ✖ |