| Car Type i | Pickup (6 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | RWD (12 others) |
| Length i | 5.42 m (3 others) |
| Width i | 2.01 m (6 others) |
| Height i | 1.9 m (6 others) |
| Cargo volume i | 1569 l (5 others) |
| Maximum headroom (front) i | 1.04 m (15 others) |
| Horsepower i | 302 hp (4 others) |
| Maximum torque i | 377 Nm (4 others) |
| Engine Size i | 5 l (2 others) |