Sony SLT-A99V features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 3" display, 1650 mAh battery, 24.3 MP main camera.
8 GM II's 2,280mAh, while weighs 113g more at 812g, while sports a 24MP main camera versus 13MP. Against the Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS, has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS's 2,280mAh, and weighs 154g more at 812g. Compared to the Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8, the SLT-A99V has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8's 2,280mAh, while weighs 154g more at 812g. The Alpha a7 III has 1,650mAh battery compared to Alpha a7 III's 2,280mAh, and the Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS's 2,280mAh.
| Viewfinder i | Electronic viewfinder (EVF)Sony SLT-A99V |
| Is weather sealed (splashproof) i | ✔ (258 others) |
| Screen resolution i | 1229k dots (9 others) |
| Evf resolution i | 2359k dots (14 others) |
| Has a flip out screen i | ✔ (343 others) |
| Viewfinder coverage i | 100% (310 others) |
| Screen Size i | 3" (428 others) |
| Weight i | 812 g (2 others) |
| Sensor size i | Full frame (147 others) |
| Focus points i | 19 (10 others) |
| Megapixels (main camera) i | 24.3 MP (18 others) |
| Maximum expanded iso i | 25600 ISO (112 others) |
| Has sensor shift stabilization i | ✔ (210 others) |
| Continuous shooting (mechanical) i | 10 fps (100 others) |
| Has af tracking i | ✔ (490 others) |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 24 fps (18 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (504 others) |
| Has a microphone input i | ✔ (334 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (448 others) |
| Movie bitrate i | 12 Mbps (6 others) |
| Number of microphones i | 2 (268 others) |
| Battery life (cipa) i | 500 shots (18 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (571 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (585 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (585 others) |
| Battery Power i | 1650 mAh (11 others) |
| Pixel Density i | 544 ppi (6 others) |
| Usb version i | 2 (386 others) |