Sony Cyber-shot DSC-HX100V features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 3" display, 900 mAh battery, 16.2 MP main camera.
8 GM II's 2,280mAh, while is 176g lighter. Against the Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS, has 900mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS's 2,280mAh, and is 135g lighter. Compared to the Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8, the Cyber-shot DSC-HX100V has 900mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8's 2,280mAh, while is 135g lighter. The Alpha a7 III has 900mAh battery compared to Alpha a7 III's 2,280mAh, and the Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS has 900mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS's 2,280mAh.
| Viewfinder i | Optical viewfinder (OVF)Sony Cyber-shot DSC-HX100V |
| Has a flip out screen i | ✔ (343 others) |
| Screen Size i | 3" (428 others) |
| Weight i | 523 g |
| Sensor size i | 1/2.3" (112 others) |
| Focus points i | 9 (78 others) |
| Megapixels (main camera) i | 16.2 MP (10 others) |
| Maximum expanded iso i | 3200 ISO (48 others) |
| Continuous shooting (mechanical) i | 10 fps (100 others) |
| Has af tracking i | ✔ (490 others) |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 60 fps (129 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (448 others) |
| Number of microphones i | 2 (268 others) |
| Battery life (cipa) i | 410 shots (16 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (571 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (585 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (585 others) |
| Battery Power i | 900 mAh (5 others) |
| Pixel Density i | 462 ppi (15 others) |
| Usb version i | 2 (386 others) |
| Has 3d photo/video recording capabilities i | ✔ (41 others) |