Ricoh WG-6 features ✖ processor, 3" display, Unknown. Help us by suggesting a value. battery, 20 MP main camera.
| Is weather sealed (splashproof) i | ✔ (258 others) |
| Screen resolution i | 1040k dots (99 others) |
| Has a flip out screen i | ✖ |
| Screen Size i | 3" (428 others) |
| Weight i | 246 g |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Sensor size i | 1/2.3" (112 others) |
| Focus points i | 9 (78 others) |
| Megapixels (main camera) i | 20 MP (27 others) |
| Maximum expanded iso i | 6400 ISO (71 others) |
| Has sensor shift stabilization i | ✖ |
| Has af tracking i | ✖ |
| Has phase detection autofocus for videos i | ✖ |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (504 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has a stereo microphone i | ✔ (448 others) |
| Has Timelapse Function i | ✔ (289 others) |
| Battery life (cipa) i | 340 shots (16 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (571 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (585 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (585 others) |
| Usb version i | 3 (43 others) |